Ještě u nás nemáte účet? Vytvořte si ho teď a nebo se přihlašte.
+ Přidat Příspěvek
+ Nové Diskuzní Téma
Výsledky 1 až 2 z 2

Thread: Zácpa - jak se jí zbavit, vyprázdnit se a co jíst

 1. #1

  Zácpa - jak se jí zbavit, vyprázdnit se a co jíst

  Dobrý den,

  prosím, které potraviny, tekutiny jsou dobré na odstranění zácpy, jak řešit zácpu?

  zde jsou rady z různých zdrojů:
  - zjistil jsem, že ricinový olej je vynikající projímadlo (cca 1-2 lžíce, lépe začít s menším množstvím)
  - Ráno 1 lžičku vlákniny (z lékárny) s tím potřeba vypít hodně tekutiny, alespoň 8 dcl (0,8 litru) a večer jablko a kousek melounu, další ráno na wc
  - "PANGAMIN BIFI PLUS ... Zatím mě nikdy nezklamal."
  - "mě zabírá úžasně lněné semínko a švestky"
  - "rozdrcené lněné semínko zalét 1/2 litrem horké vody a vymačkat celý citron."
  - "před spaním skořoupat mrkev.Mně to moc pomohlo."
  - "pri zácpě pomůže kompotová šťáva"
  - "Strava bohatá na vlákninu ... Pravidelný přísun potravy ... Dostatečný pitný režim ... Pravidelný a cílený pohyb ... Nezadržovat nucení na stolici ... Nácvik vyprazdňovacího reflexu. Jde o účinnou metodu, kdy nemocný chodí pravidelně v určitou ranní hodinu na WC, a to i když nemá pocit, že by se mu chtělo. Posedí si chvíli a snaží se vyvíjet přiměřený tlak na svěrač. Tím předává organismu informaci, že právě tato doba je vhodná k vyprázdnění. Je zapotřebí trpělivosti a skutečné pravidelnosti, než se dostaví výsledek."
  - dále googlit: přírodní laxativum

  také se objevují informace že NE sladké a klasické pečivo a doporučují se naopak potraviny s velkým množstvím vlákniny (+ dost vody k nim)

  NEVHODNÉ potraviny podle Grenadie Malachova:
  Strava vy-volávající zácpy: všechny druhy masa, čokoláda, kakao, sladkosti, bílý cukr, kravské mléko, vejce, bílý chléb, dorty a moučníky.

 2. #2
  návod jak si pomoci od zácpy pomocí lněného semínka a rakytníkového oleje (zdroj: http://www.michalovybyliny.eu/Hemoro...a-a10_39.htm):

  "první, až třetí den užijeme 3x denně 2 polévkové lžíce lněného semínka a hodně zapijeme. Třetí, až den, kdy se dostaví stolice (může to trvat i týdny) 3x denně 1 polévková lžíce lněného semínka a hodně zapít. Pak dávky snižujeme, tak že po dobu dvou týdnů užíváme 2x denně 1 polévkovou lžíci lněného semene, další dva týdny 1x denně 1 polévkovou lžíci lněného semene, pak dlouhodobě 1x denně 1 čajovou lžičku lněného semene. Tento dlouhodobý proces dokáže odstranit i úpornou dlouholetou zácpu a zachrání tak mnohdy i náš život.
  ...
  Jinak po celou dobu léčby, ale i následně je nutné dostatečně pít, cca od minimálně 1,5l do 2,5l tekutin denně. Číňané mají jedno přísloví: "suchým korytem loď neprotlačíš"
  ...
  Pro úspěch léčby je nutné od počátku užívat ruský rakytníkový olej a to jak vnitřně, tak i vnějšně. První dva měsíce užíváme 3x denně 1 čajovou lžičku, pak dlouhodobě 1x denně 1 čajovou lžičku oleje. Olejem, můžeme vytírat konečník, při zánětu konečníku, který někdy tyto potíže doprovází, můžeme provést mikroklima. Opravdu výborné jsou ruské rakytníkové čípky

  "
  nejde o doporučení, pouze pro studijní účely

+ Přidat Příspěvek
+ Nové Diskuzní Téma

Thread Information

Uživatelé prohlížející tuto Diskuzi

Tuto Diskuzi prohlíží právě 1 uživatel. (0 uživatelé a 1 návštěvníci)

Práva přispívání

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •