Dobrý den, prosím znáte nějaké metody na domácí klystýr, očistu/výplach střeva?

Kde koupit irigátor: http://ceskeforum.com/viewtopic.php?f=165&t=5415

Metoda klystýru 1 (Zdroj: revolucni-vyziva.cz)
"Uvaříte 2 litry vody, kterou necháte vychladit na teplotu těla ...
Přidáte polévkovou lžíci mořské soli. Nalijeme do klystýrky. Klystýrku zavěsíme do výše hlavy (jen tak docílíme správného tlaku vody). Připravíme si olej do nádobky. ... Namažeme olejem pevnou část trubičky (cca 25cm ... "

Metoda klystýru 2 (Zdroj: slunecnyzivot.cz)
"Asi do jednoho až dvou litrů teplé vody přidáme šťávu z jednoho až dvou citrónů přecezenou přes sítko nebo různé bylinkové nálevy či odvary (heřmánek), případně olejíčky, např. třezalkový, lněný apod. a nalijeme je do nádobky klystýru (irigátoru)."

"léčitel páter Ferda ... doporučoval výplach čajem z pelyňku, třezalky, heřmánku a řebříčku, všechny byliny stejným dílem, hrst směsi do 1 litru vody povařit a odvarem 3krát za sebou vypláchnout konečník. Pak pro dohojení doporučoval na konečník obklad z tvarohu a česneku (1 stroužek rozetřít na 1/5 kostky tvarohu). ..."

Metoda klystýru 3 (Zdroj: elixirmladi.cz)
"Do hrnce nalijeme 1,8 l čisté vody a zahřejeme ji na teplotu lidského těla. Do vody můžete přidat 2 lžíce nerafinované mořské soli, nebo citronové šťávy, nebo přírodního jablečného octa, nebo si můžete připravit výluh z hřebíčku, který má desinfekční účinky. Sůl je zase dobrá v tom, že působí osmoticky a nedovoluje vodě, aby se do střeva vsákla. ...
Nálevový sáček zavěsíme do výše 1,5 m nad dno vany ...

Vypustíme z hadičky vzduchovou bublinu, pokud tam nějaká je ...
Před zavedením koncovku hadičky důkladně namažeme olejem ..."

Metoda klystýru 4 (Zdroj: vladimirbohm.cz)
"Klystýr se aplikuje ideálně ráno ... v průběhu aplikace klystýru, což je cca 10 – 20 min. ... Do nádržky napustíte teplou vodu, tak ať je příjemná a odpovídá teplotě těla. ... zavěste někde v koupelně ve výšce 1 – 1,5 metru nad podlahu. ... Konec hadičky „zpevněnou koncovku“ namažte krémem či lubrikačním gelem a opatrně zaveďte do konečníku. ... Jakmile klystýr aplikujete, bylo by dobré udržet jeho obsah po dobu 10 až 20 minut v sobě."

Metoda klystýru 5 (Zdroj: zpovednice.cz)
"Klystýr jsem prováděl jednou denně po dobu 1 týdne ... Klystýr jsem prováděl jednou denně po dobu 1 týdne, potom obden a teď jednou týdně s tím, že očistná kůra končí.
Upozorňuji, že klystýr se provádí na lačno a po vyprázdnění. Úkolem je dostat řitním otvorem do sebe cca 2 litry vlažné převařené vlažné vody se lžící citrónové šťávy a tento objem v sobě udržet co nejdéle (cca 5-10 minut)
První dva dny se nic nedělo. Dá se říct, že ze mě vycházela téměř čistá voda.
Třetí den se ale vše uvolnilo ... "

Metoda klystýru 6 (Zdroj: mineralfit.cz)
"Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si asi 0,5 až 2 litry teplé vody s 1 lžící citrónové šťávy nebo odvar z heřmánku, nalijte ji do nádobky klystýru (irigátoru), zavěste asi do výše očí(aby měla voda spád). Konec hadičky zvlhčete olejem. Klekněte si a hlavu opřete o jednu ruku. Zcela se uvolněte, dýchejte přirozeně. Zasuňte konec hadičky do análního otvoru a nechejte vodu téct až do pocitu většího tlaku (ne však bolesti). Můžete také nalévání vody přerušit a pokračovat až ve chvíli, kdy tlak povolí. Přijměte tolik vody, kolik unesete. Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Zajděte si na toaletu a poté si na chvíli odpočiňte."

Metoda klystýru 7 (Zdroj: aine.cz)
"Do koupelny na zem dáme deku a/nebo ručníky a irigátor pověsíme na židli. Spodní okraj irigátoru by měl viset max. 50 cm nad úrovní konečníku, aby tlak nebyl příliš silný a káva netekla příliš rychle. Odpustíme trošičku kávy z irigátoru, aby se odstranily vzduchové bubliny. Lehneme si na pravý bok, nohy dáme do pozice plodu – kolena nahoru k hrudníku. Konec trubice namažeme přírodním rostlinným (např. kokosovým) olejem a vstrčíme 5 cm do konečníku. Necháme tekutinu pozvolna vtékat do střeva. Proces by neměl být nepříjemný. Chvilkami můžete cítit tlak nebo mírné křeče v břiše. V případě, že nepříjemný pocit bude příliš silný, zmírněte tok kávy nebo jej zastavte úplně. ... Ze začátku může být velmi těžké vydržet 10-15 minut. Může se stát, že už těsně po naplnění střev, budete mít nepříjemné pocity v břiše nebo i během plnění. ... Ranní klystýr, pokud střeva ještě nejsou vyprázdněná, může být hůř snášen než pozdější klystýry."

================
Mluví se tam o nerafinované a mořské soli, bál bych se ale používat více soli zejména při častějších klystýrech. Totéž šťáva z dvou citronů mi připadá mnoho, použil jsem polovinu citronu.

Zkušenosti s kylstýrem:
den, ideálně více dnů před klystýry jíst zeleninu ovoce, klystýr je obtížný pokud jsou ve střevě plyny
- klystýr až po ranní stolici kdy je střevo prázdné.
- vlažná-teplá voda s trochou soli a citronu
- hadičku namazat olejem a zasunout
- proud vody otevřít po psychickém a fyzickém uklidnění, hned když je hadička v konečníku, dále zasouvat hlouběji aby nevznikly pocity při průjmu(chce se jít vyprázdnit) tomu je potřeba zabránit právě zasouváním hadičky hned hlouběji do střeva. Voda možná nepoteče, to je v pořádku, je potřeba po chvíli po uklidnění opět trochu hadičku vysunout a když začne trochu téct, opět hadičku zasunut hlouběji atd. čím hlouběji je a čím jsem klidnější tím lépe a není to tak rizikové že člověk v sobě vodu neudrží