Zde je několik zajímavých citací, jejich zdroj zjistíte když je skopírujete do google.cz

"Žlutě zbarvený jazyk signalizuje poruchy metabolismu. Pokud máte žlutý jazyk, můžete mít zvýšenou hladinu žluči v žlučníku anebo onemocnění jater. ... Silný žlutý povlak může být známkou zažívacích problémů, jako je zácpa. Pokud je povlak suchý, bývá obvykle problém v žaludku a střevech, pokud je mokrý, jde o přebytek hlenu. Tenký žlutý povlak může znamenat plicní infekci."

"Zdraví lidé mívají na jazyku jemný bílý povlak, a tenký povlak se vyskytuje i na začátku nemoci. Hustý povlak znamená pronikání škodlivin do hloubky a tvorbu hlenů, šedočerný ukazuje na poruchu ledvin a močového měchýře. ... bílý ukazuje na žaludeční a dvanácterníkové potíže, žlutý (projev horka) na potíže jater a žlučníku"

"Svědčí o nerovnováze mikrobů v trávicím traktu (dutina ústní a střeva) a většinou i poruchách trávení (žaludek, žlučník, střeva). Může být při zácpě či nedostatečném vyprazdňování stolice."

"měli byste omezit konzumaci živočišných tuků, mléka, mléčných výrobků, smažená jídla, kouření, alkohol, kávu. Naopak se doporučuje užívání lněných semínek."