Ještě u nás nemáte účet? Vytvořte si ho teď a nebo se přihlašte.
+ Přidat Příspěvek
+ Nové Diskuzní Téma
Výsledky 1 až 3 z 3

Thread: Chováme se jako ovce, když EÚ něco nařídí. Spokojeně čekáme, až děti onemocní?

 1. #1

  Chováme se jako ovce, když EÚ něco nařídí. Spokojeně čekáme, až děti onemocní?

  Dobrý den,
  dne 20.X.2015 Evropský parlament potichoučku schválil zamítnutí návrhu, aby členské státy mohly zakázat na svém území prodej geneticky modifikovaných (GM) potravin. Státům to chtěla umožnit Evropská komise.
  Poslanci namítali, že by to mohlo vést k obnovení hraničních kontrol mezi zeměmi nebo zasáhnout obchod.
  Tolik Evroskop, čtk, 29.10.2015.
  Jak je vidět tak lobbisté vyjednají za penízky vše. Zdraví jejich dětí je neznepokojuje, protože oni dostávají zdravé potraviny bez GM potravin a ostatní jsou potichu, tak o co jde? Ovce nebečí a tak mají v parlamentu pohodičku. Ty celní kontroly, no to by byla ale pitomost.
  U žárovek jsem si dovedl představit, jak stařičká babička běží koupit z honosného důchodu 5000,-Kč úspornou žárovku za 150,-Kč aby viděla na půdě, kam chodí 1-2x za rok.
  U GM potravin si nedokážu představit, jak dopadnou naše děti, až budou nemocní (Možná chemoterapie a podobné lahůdky?) před důchodem a budou nás proklínat, protože jsme se chovali jako stádo ovcí. Možná, že si to představit přeci jen dovedu, ale nechci!
  Jaký je váš názor?
  Krásný den.
  Michal
  Naposledy upravil/a michal1224; 17-11-2015 v 02:54.

 2. #2
  ovlivňovat kroky politiků se může zdát obtížné, složité, takřka nemožné. Zajímalo by mě jestli je někde studie, která potvrzuje nebo vyvrací vliv gmo potravin na lidské tělo

 3. #3
  Neřekl bych, že " ...ovlivňovat kroky politiků se může zdát obtížné, složité, takřka nemožné." je to tak zlé. Máme demokracii a musíme se ji naučit používat. Neomlouvat politiky, ale důsledně je kontrolovat a při volbách jim nic neodpustit. Nesmíme si vůbec připustit myšlenku, no on to tak nemyslel, ono to nebude tak zlé, když nám uberou kousek té demokracie no co, tolik se zase nestane a podobně. Stane, stane se a hodně! Postupně tak přejdeme potichoučku od demokracie k nějaké formě totality a už nebude cesty zpět. To nemůžeme připustit. I když je to mnoha politiků sen. Učí se to od východu docela rychle. Jezdí tam i pro rady a přesně vědi jak to udělat. Tu radost jim ale nemůžeme dopřát, už to tu jednou bylo. Je proto velice nutné, si uhájit ten náš maličký kousíček demokracie. Naprosto přesně ji definoval Winston Churchill: "Demokracie začíná oblečením saka a odchodem k volbám a končí vhozením lístku do urny.". Přeji všem krásný a úspěšný den. Michal

+ Přidat Příspěvek
+ Nové Diskuzní Téma

Thread Information

Uživatelé prohlížející tuto Diskuzi

Tuto Diskuzi prohlíží právě 1 uživatel. (0 uživatelé a 1 návštěvníci)

Práva přispívání

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •