Jak užívat kurkumin aby to bylo bezpečné? Máte s kurkuminem zkušenosti?

Denní dávka, kdy neužívat:
Doporučuje se nepřekračovat denní limit 0-0,5 mg na kg tělesné váhy. Je vhodné vyhýbat se jeho konzumaci při jaterních a žlučníkových problémech, v těhotenství a dále při poruchách srážlivosti krve nebo při problémech s početím. ... Může také zesílit účinek léků u cukrovky a zvýšit tak riziko hypoglykémie. ... Pozor musejí dát i lidé se špatnou absorpcí železa, pokud se rozhodnou používat kurkumin dlouhodobě ve velkých dávkách.
Kurkuminu je v sušeném kurkumovém prášku asi 3,14%
udávají, na podkladě lidských klinických studií, jako ještě netoxickou maximální dávku 10 gramů denně (zde je potřeba dát pozor!, protože se jedná jen o bezpečnost užívání kurkuminu samostatně; na užívání spolu s piperinem nebo některou z dalších forem zvýšení účinnosti absorpce, u těchto „doplňků“ není dostatek klinických dat). ... Z pohledu doplňkového použití u alternativní léčby se jeví jako zcela bezpečné doporučit jako maximum užívání 1 gramu kurkuminu spolu s poměrnou dávkou piperinu denně.
Vliv kurkuminu:
Snižuje hladinu cholesterolu, působí protinádorově a protizánětlivě. Snižuje riziko vzniku srdečního selhání. Podporuje trávení.
Způsob užívání kurkuminu
Kurkumin podaný samostatně je tělem velmi špatně absorbován a tělo si z něho vezme a použije jen velmi malou část. ... Autoři vkládají naděje do příštího výzkumu ve kterém by chtěli použít lipozomální formu kurkuminu pro zvýšení účinku. ... Pro zvýšení účinnosti a vstřebatelnosti se vyrábí kapsle s obsahem sójového lecitinu (Meriva)
provedli pokus u lidí a zjistili, že u 2 gramů kurkuminu podaného samostatně se naměřily jen minimální hladiny v krevní plazmě. Když se kurkumin podal současně s 20 mg piperinu, hladiny v krevní plazmě byly naměřeny až o 2000% vyšší a také se v krvi udržely déle aktivní. ... (=> Kurkumin podaný s piperinem má až 20x vyšší účinnost) ... na 2 gramy kurkuminu stačí 20 mg piperinu ... kurkumin je rozpustný v tucích
četl jsem, že lze kurkumin přidat do oleje

Kde koupit kurkumin
Vybrat produkt s kurkuminem (Organic Curcumin Extra) a zvlášť dokoupit piperin a používat dohromady. Finančně tato volba vychází nejlépe. Piperinu používat 1mg na každé 100mg kurkuminu.
Organic kurkumin Extra:
1) http://www.pegra.cz/naturegreen/organic-curcumin-extra/
2) http://www.naturgreen.cz/E-SHOP.html...=&xmlid=616282
Nebo zkusit hledat na heureka.cz, zbozi.cz, google.cz (kukrkumin extra organic Kč)
Kurkumin a Piperin i lecitin lze koupit v čisté formě jako prášek zde: http://www.pro-zdravi-az.cz/17-sole-a-chemicke-latky