Jaké jsou nejjednodušší a nejefektivnější způsoby jak vyléčit zápal plic (pneumonie)? Co je příčinou zápalu plic? děkuji
-------
Konvenční léčba a její úspěch
na internetu čtu, že v plicích se nachází zánět a že při zápalu plic je zahájena léčba antibiotiky. Antibiotika se nesmějí vysadit bez svolení lékaře. "Ve většině případů je tato léčba úspěšná. Pouze v cca 10% případů léčba selhává." CPZP.cz: "Dojde-li k nákaze u jinak zdravého jedince, plně postačí léčba antibiotiky."
Další rady při zápalu plic / pneumonie
- "Během léčby je nutno dodržovat klid, zprvu vždy na lůžku, zdržet se konzumace alkoholických nápojů a nekouřit. Důležitý je dostatečný přísun tekutin (bylinné čaje na onemocnění dýchacích cest, minerální vody) a pestrá strava." "Tekutiny ředí sekret, čímž se usnadní jeho vykašlávání. Nedávejte během léčby mléko a mléčné výrobky, které ještě zvyšují tvorbu hlenu." "Suché a přetopené prostředí zhoršuje průběh nemoci"
- "Zcela zásadní je klid na lůžku s lehce vyvýšenou hlavou a trupem, který usnadní dýchání a odkašlávání. Dostatečný pitný režim zlepší obranyschopnost organismu a usnadní odkašlávání."
- "Na začátku je důležitý klid na lůžku, později je vhodná dechová rehabilitace. Lékař může předepsat inhalace (domácí lze připravit z mateřídoušky či tymiánu) a nějaký přípravek ze skupiny léků ovlivňujících tvorbu hlenu a usnadňujících vykašlávání, nejspíš sirup. To je velmi důležité, neboť s hlenem se zbavuje organismus usmrcených nebo částečně paralyzovaných bakterií"
- "Prospěšné jsou zábaly hrudníku. Pacient by měl pobývat v prostředí o pokojové teplotě, vzduch může být zvlhčen zvlhčovačem vzduchu nebo např. pokládáním vlhkých tkanin na topení."
Co mi z toho vyplývá?
- k lékaři (antibiotika)
- klid na lůžku
- zvýšený pitný režim
- zvlhčení vzduchu
- Google: "přírodní antibiotika"