Dobrý den,

hradí ZP některý typ trvalé zubní korunky a některé úkony endodontického ošetření (ošetření a plnění zubních kanálků) ?

hrazené úkony VZP: http://www.vzp.cz/uploads/document/v...-pojisteni.pdf

děkuji

----
Aktualizace hledně ZUBNÍ KORUNKY, VZP:
Aby stomatologická péče mohla být hrazena z veřejného zdravotního pojištění, musí ji provádět lékař se smlouvou se zdravotní pojišťovnou.
Zubních korunek je více druhů. Plně hrazeny jsou korunkové náhrady (plášťové korunky) ve standardním provedení (ve frontálním úseku to jsou plášťové korunky z plastu, v celém úseku chrupu plášťové korunky celokovové). Ostatní typy korunek jsou hrazeny se spoluúčastí pacienta či hrazeny z veřejného pojištění nejsou.

Aktualizace ohledně ENDODONCIE/KANÁLKY, VZP:

Endodontické ošetření zubu má provedení standardní i nadstandardní. Standardní endodontické ošetření kořenového kanálku je výkon plně hrazený z veřejného zdravotního pojištění, není u něj možná jakákoli spoluúčast pacienta. Lékař tedy nesmí na pacientovi požadovat žádný doplatek. Pokud si pacient vybere nadstandardní ošetření kořenového kanálku, jedná se již o výkon nehrazený z veřejného zdravotního pojištění. To znamená, že je zde naopak plná úhrada pacienta, nikoli doplatek. Obecně pro stomatologické výkony platí, že lékař po seznámení pacienta se standardním ošetřením mu může také nabídnout ošetření s použitím nadstandardních materiálů. Toto ošetření potom již není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a pacient si celý výkon hradí sám. Ceny těchto výkonů jsou kalkulovány na základě individuální kalkulace ordinace a pacient má právo být seznámen před ošetřením s cenou výkonu. Vždy musí obdržet potvrzení o úhradě.