Níže uvedené informace neberte jako návod, pouze jsou zde napsány vyzkoušené informace nalezené na internetu, v časopisech atd. Před použitím chemikálií (jako je chloritan sodný) se seznamte s jejich vlastnostmi.
----------

MMS i CDS se vyrábí za pomoci roztoku chloritanu sodného a roztoku hydrogensíranu sodného(případně kys. chlorovodíkové a nebo kys. citronové).

citace: "Při použití hydrogensíranu sodného však vzniká nejčistší forma MMS"

Legenda:
Hydrogensíran sodný (NaHSO4), kyselé pH vodných roztoků - detaily na wikipedia
Kyselina chlorovodíková (HCl), silná kyselina, leptá - detaily na wikipedia
Kyselina citronová (C6H8O7), detaily na wikipedia
Chloritan sodný (NaClO2), detaily na wikipedia

Výroba MMS kapek za pomoci hydrogen síranu sodného

Roztok 1: Chloritan sodný


Roztok chloritanu sodného má být přibližně 24,5%ní, (zbytek, cca 75% je vody), např. destilované pro dobré rozpouštění
Chloritan sodný se dá koupit napříkald na czchem.cz v této koncentraci.

Roztok 2: hydrogensíran sodný

Hydrogensíran sodný 33% roztok. Zde se uvádí, že se naváží 21 gramů hydrogensíranu sodného a po nasypání do skleněné lahvičky se přilije 62 ml teplé vody a smísí, nechá rozpustit. Vznikl vodný roztok hydrogen síranu sodného (NaHSO4)

Dávkování

Oba roztoky chladit v ledničce a mísit v poměru 1:1. Tedy například 1 kapka roztoku 1 a jedna kapka roztoku 2. Smísit například v suché sklenici a počkat 2-3 minuty a následně dolít vodou a je připraveno k užití. Pokud není nevolno je možné každý den zvýšit dávku o kapku, třetí den tedy 3 kapky roztoku 1 a 3 kapky roztoku 2. Více dávky nezvyšovat. Pít každou hodinu. První den tedy 1+1 kapka každou hodinu po dobu cca 8 hodin.
zdroj

Výroba MMS kapek za pomoci kyseliny citronové (méně doporučovaný aktivátor)


Roztok 1: Chloritan sodnýRoztok chloritanu sodného má být přibližně 24,5%ní, (zbytek, cca 75% je vody), např. destilované pro dobré rozpouštění
Chloritan sodný se dá koupit napříkald na czchem.cz v této koncentraci.


Roztok 2: Kyselina citronová


Roztok kyseliny citronové má být přibližně 50%. To znamená, že jde o roztok, ve kterém je 50% krystalků/granulek kyseliny citronové a 50% vody - ideálně měkké destilky pro lepší rozpuštění granulek kys. citronové.


Lze použít i jinak koncentrované roztoky vody. Například 10% roztok kyseliny citronové, pak se ale musí dát 5x tolik tohoto roztoku, abychom měli poměr cca 24,5% chloritanu sod. + 50% roztok kys. citronové.


Smísení roztoku 1 a 2


kapka roztoku 1 do suché skleničky a do toho kapka roztoku 2, cca 20 sekund nechat reagovat, zalít vodou a vypít. Toto opakovat pravidelně každou hodinu denně. Pozvolna zvyšovat počty kapek. Kdy třetí den budu brát každou hodinu 3 kapky chloritanu a 3 kapky kys. citronové. Lepší brát méně než přehnat dávky a zvracet a zošklivit si.

Výroba CDS
(kys. citronová se doporučuje méně, nově hydrogensíran sodný, návod níže tedy není úplně top doporučovaný, jelikož "CDS připravované s hydrogensíranem sodným je nejčistší ze všech možností výroby CDS.")


Takzvané CDS se vyrábí tak, že se smísí roztok chloritanu sodného (1) a stejné množství roztoku kyseliny citronové (2). (viz MMS návod výše). Ze vzniklého roztoku uniká oxid chloričitý jež je onou účinnou látkou, tento necháme probublávat vodou, ve které se zachycuje a tím vodu postupně zbarví do světle žluta = CDS.

Smísení dvou výše uvedených roztoků se provádí venku a nebo v dobře větrané místnosti (průvan). Po smísení vzniká plyn oxid (zastarale: kysličník) chloričitý (chlordioxid), který je ve vysoké koncentraci jedovatý a výbušný.

Hotové CDS se před použitím ředí na 50-100ppm (ppm by měl být počet částic v jedné miliontině roztoku , nebo počet částic dané látky v milionu částic roztoku?)

Zde možné vidět videa jak na to:

stažení: cdsjednoduse.avi.mp4


Stažení: CDS - jednoduše a rychle.mp4

CDS se uchovává v chladu a temnu, vydrží takto i měsíc.

Poznámka: kyselina citronová se tolik nedoporučuje (viz. zde hledejte "užívala k aktivaci MMS kyselinu citronovou"), spíše hydrogensíran sodný a nebo kys. chlorovodíková (HCl) u té je však potřeba ředění na nižší koncentraci.

Dávkování MMS / CDS:

Níže uvedené informace neberte jako doporučení:
MMS: Dle pokynů Jima Humbla je nutné každou hodinu vzít dávku max. 3 kapek MMS. Doporučuje se začít nejnižším dávkováním jako je 1+1 kapka a při nevolnosti snížit.
CDS: CDS je právě voda s účinnou látkou oxidem chloričitým. Dávka 3 kapek MMS se rovná 1dcl roztoku CDS o koncentraci oxidu chloričitého 50 ppm.
Pro CDS z toho vyplývá, že každou hodinu je nutné upít z láhve maximálně 1dcl (deci) roztoku CDS s koncentrací oxidu chloričitého 50 ppm

Kde koupit chloritan sodný a test koncentrace (ppm) oxidu chloričitého v CDS: http://zforum.cz/f2/kde-koupit-ziska...y-351/#post431