Podle Elen Turkové křemelina z rozsivek mechanicky čistí trávicí trakt od parazitů a těžkých kovů.

chelátor, chelatační činidlo – látka či lék užívaný v medicíně k vyvazování a následnému vylučování některých kovů z organismu.

google.cz

Jakými způsoby a čím se lze detoxikovat od těžkých kovů jako je rtuť?

Zde citace z netu čím a jak se odkovit:

"Pro eliminaci rtuti či jiných těžkých kovů z těla je nutno mít posilněné ledviny a játra. Rtuť z nervového systému se díky koriandrové tinktuře dostává do tkání, odkud ji mobiluzije do krevního oběhu chlorella, česnek či DMPS - přes ledviny je pak vylučována močí, přes játra žlučí do střev, kde ji navazuje řasa chlorella, aby byla vyloučena stolicí. ... Selen může též fixovat rtuť v mozku. (poznámka zforum: což je nežádoucí)"

"z mozku a míchy lze pouze za pomoci tinktury ze zeleného koriandru ... Dávkování tinktury je v zpočátku 5 kapek dvakrát denně. Pak se může zvýšit až na 10 kapek třikrát denně. Koriandr je .. možno zakoupit či si jej vypěstovat, po omytí jej rozmixovat s trochou olivového oleje a soli a třikrát denně užívat 1-2 lžíce vzniklé krémovité omáčky. Vždy po jednom týdnu by se měla udělat dvoudenní pauza."

"po podání Koriandrové tinktury jako "mobilizeru", se uvolňuje velmi často gigantické množství (extracelulárně=již měřitelných EAM) těžkých kovů a pesticidů z CNS. Bezpodmínečně doporučuji nasadit "absorber" Chlorellu"

"Chelace je vyloučení těžkých, špatně likvidních, kovů z těla a jde ji konat na mnoho způsobů, přičemž nejjednodušší jsou vysoké teploty a extrémní pocení, třeba sauna. Dále pak dodávání kyseliny chlorovodíkové, které výrazně upravuje i dlouhověkost, detoxikační vanička a mnoho dalších."

"Lapačo (Lapacho) Tabebuia avellaneda ... detoxikuje organismus, odvádí těžké kovy a jedy z těla"
http://www.heureka.cz/?h[fraze]=lapacho+kg

"použijte český Gerocel kapsle. Dokonale zchelátuje těžké kovy" (poznámka: tento doplněk stravy obsahuje: Selaginella doederleinii, humát draselný, esenin sušený, želatina. Humát draselný? "Humáty na sebe vážou těžké kovy, toxiny" ; Selaginella doederleinii? Druh Vranečku (bylina)

PS: také jsem četl že se mluví o Sanogelu a Enterosgelu jako univerzálním čističem i od těžkých kovů.

Co z toho tedy vyplývá? Co použít k odkovení těla? pro mě toto:
- jaterní a ledvinová čistící kúra
- tinktura z koriandru (zeleného?)
- česnek
- chlorella
- pocení, sauna
- detoxikační vanička
- Lapačo (Lapacho)
- Humát draselný
- Sanogel