Chtěl jsem se zeptat čím je způsobeno zahlenění nosu a hledny jdoucí do krku? Dlouhodobé?


Zde je jedna odpověď, kterou jsem dostal: takové problémy má hodně lidí, může to být způsobeno smogem - sliznice nosních dutin je podrážděná (něco jako alergie) a pořád zpouští čistící procesy - hlen. ten pořád stéká do krku a průdušek, kde způsobuje záněty (u průdušek opakované, nebo aspoň kašel, v krku téměř permanentní). mně zabrali dočasně inhalace, jinak se to trvale vyléčit nedá - jedině se odstěhovat do čistějšího prostředí, nejlíp k moři. úlevu přináší klimatoterapie (moře) a mně pomáhá vincentka v nosním spreji. to si vstříkneš do nosu a současně to vdechneš, zvlhčí a očistí to sliznici dutin, zlešuje její odolnost, rozpustí hleny, a to samé trochu udělá i v průduškách. vincentku ve spreji koupíš v lékárně za cca 60 kč, potom náplň - sedmičku vincentky za 20 kč. jinak je prý na ty samé účely k dostání i mořská voda.

Dále jsou zajímavé citáty z internetu na téma jak se zbavit hlenů:

"Dostal se mi do rukou časopis Regenerace a tam jeden z našich léčitelů doporučil na odhlenění pít na lačno jablečný ocet (Do sklenice dát lžíci jablečného octu, lžíci medu a dolít vodou, další jídlo přijmout až za 20 min.). Není to zrovna pochoutka, ale pít se to dá. Po pár dnech jsem už vysmrkávala a vykašlávala tolik hlenu, až jsem se divila."

"zkusila radu s jablečným octem (každé ráno na lačno užívat 1 lžíce jablečného octa s medem rozmíchat ve sklenici vody)Zabralo to už druhý den jsem se cítila lépe a třetí den, byl nos volný a čtvrtý den již bez hlenů."

"Velmi účinná je očista od hlenu pomocí směsi křenu s citronem."

"Podle bylináře Pavla je velmi dobré na hleny i v žaludku i v průduškách a mám to vyzkoušené fenykl,anýz a kmín v poměru 3:2:1,pomlet krátce a 1a půl lžičky na hrníček spařit vařící vodou a zakrýt na 15 min.,scedit a popíjet,opravdu to pomáhá,2-3 krát denně"

"zajdi si do lekarny a kup si AMBEX-sumive tablety stoji 55kc a pomuze ti to,behem 3 dnu zadne hleny."

"NA HLENY V KRKU, DOPORUČUJI KLOKTAT ŠALVĚJ"

"Doporučuji všem zahleněným, mořskou sůl rozmíchat ve sklence s vodou (vlažnou)půl malé lžičky a vtáhnout do nosu, propláchnout,opakovat,smrkat,potom vykloktat a zbytek hlt dva vypít...každé ráno, budete se divit, celý den budete mít čistý nos,ústa a zuby" ... "Já jsem taky měla hleny a bylo to z mořské soli.Přestala jsem jí jíst a hleny už nemám."

"dulezite upravit jidelnicek zadne mlecne vyrobky,zdane prepalete tuky a tucne jidla a ke kazdemu jidlu talir zeleninoveho salatu aby Vam vytvoril ty enzymy!! 3 l vody denne"

"mám také už dlouhodobě chrinicky ucpaný nos a myslím,že nejdůležitější je strava. A to syrová,nevařená,která nezahleňuje.Takže- ovoce,zelenina a ořechy."

"Zbavila jsem se hlenů,když jsem přestala jíst mléčné výrobky"

"dělali v nemocnici bronchoskopii a hle.Diagnoza zněla - vleklá tracheobronchitis.Nemoc nevyléčitelná ... Takže česnek,cibuli v syrovém stavu,Vincentku pít a inhalovat,prsní čaje,vitaminy A a E,nic studeného.Mléko zahleňuje,není vhodné."

"Směs šťávy: rajčata (54 ml) + jablka (108 ml) + dýně (54 ml) + citron (24 ml), poměr 2: 4: 2: 1.
Použití: tahle směs skvěle čistí organismus od hlenů"